Plannen voor het vernieuwde pensioen

Samenvatting: De Beroepspensioenvereniging Medisch Specialisten (BPMS) maakte afspraken over de vernieuwde pensioenregeling. De Vergadering van Afgevaardigden (VvA) van BPMS heeft gestemd over de plannen en zijn er akkoord meegegaan.

 

Op deze pagina vindt u een overzicht van alle plannen.

Op deze pagina

1. Transitieplan

2. Implementatieplan (nog niet beschikbaar)

3. Communicatieplan

Transitieplan

In het transitieplan is opgeschreven:

  • hoe de vernieuwde pensioenregeling er vanaf 1 januari 2028 uit komt te zien;
  • wat er gebeurt met de opgebouwde en ingegane pensioenen (invaren);
  • hoe we overgaan naar de vernieuwde pensioenregeling.

Het transitieplan is een uitgebreid en complex document. Daarom hebben we een samenvatting gemaakt van de zaken die voor u belangrijk zijn.

Implementatieplan (nog niet beschikbar)

In het implementatieplan staat hoe is beoordeeld of we de gemaakte afspraken kunnen uitvoeren. Ook staat hierin hoe we over gaan op het vernieuwde pensioen.  

Het implementatieplan is ingediend bij De Nederlandsche Bank (DNB). Zij houden toezicht op pensioenfondsen in Nederland en zullen het plan beoordelen.

Communmicatieplan

In het wettelijk communicatieplan staat hoe we u informeren over het vernieuwde pensioen. Het communicatieplan is ingediend bij de Autoriteit FinanciĆ«le Markten (AFM). Zij houden toezicht op de communicatie door pensioenfondsen en zullen het plan beoordelen. 

De nieuwe regels voor pensioen. Wat betekent dit voor u?

Het laatste nieuws, een tijdlijn en veelgestelde vragen. Meld u ook aan voor de nieuwsbrief!